• SHUNYUN

Lajme

 • Cilat janë tetë klasat kryesore të çelikut?

  Tetë klasat kryesore të çelikut përfshijnë: Bobina e mbështjellë në nxehtësi: një pllakë çeliku e bërë nga përpunimi me rrotullim të nxehtë në temperaturë të lartë, me ndryshk në sipërfaqe dhe veti të dobëta mekanike, por me përpunim dhe kosto më të ulët.Bobina e mbështjellë në të ftohtë: Pllakë çeliku e përpunuar me proces të petëzimit të ftohtë, me sipërfaqe të lëmuar...
  Lexo më shumë
 • Eksplorimi i avantazheve të saldimit të tubave të rrumbullakët prej çeliku të karbonit

  Saldimi i tubave të rrumbullakët të çelikut të karbonit ofron avantazhe të shumta që e bëjnë atë një zgjedhje popullore për shumë industri.Qoftë për ndërtim, prodhim apo projekte infrastrukturore, tubat e rrumbullakët prej çeliku të karbonit janë një opsion i gjithanshëm dhe i qëndrueshëm që mund t'i rezistojë një shumëllojshmërie mjedisore ...
  Lexo më shumë
 • Llojet dhe modelet e çelikut, dhe cilat janë katër kategoritë kryesore të çelikut?

  1、 Cilat janë llojet e çelikut 1. 40Cr, 42CrMo, etj.: I referohet çelikut strukturor të aliazhuar, i cili ka forcë të shkëlqyer ndaj temperaturës së lartë dhe rezistencë ndaj lodhjes, dhe zakonisht përdoret për të prodhuar komponentë të rëndësishëm të pajisjeve të mëdha mekanike.Modeli standard ndërkombëtar i çelikut ASTM A3 është ...
  Lexo më shumë
 • Çfarë është petëzimi i ftohtë dhe i nxehtë në çelik

  Në industrinë e çelikut, ne shpesh dëgjojmë për konceptet e petëzimit në nxehtësi dhe petëzimit të ftohtë, pra cilat janë ato?Në fakt, biletat e çelikut të prodhuara nga fabrika e prodhimit të çelikut janë vetëm produkte gjysëm të gatshme dhe duhet të rrotullohen në fabrikën e petëzimit për t'u bërë produkte çeliku të kualifikuar.Rrotullim i nxehtë dhe i ftohtë...
  Lexo më shumë
 • Duke rishikuar vitin 2023, tregu i çelikut po ecën përpara mes luhatjeve

  Duke parë vitin 2023, ecuria e përgjithshme makroekonomike globale ishte e dobët, me pritshmëri të forta dhe realitet të dobët në tregun vendas që përplaseshin ashpër.Kapaciteti i prodhimit të çelikut vazhdoi të lirohet dhe kërkesa në rrjedhën e poshtme ishte përgjithësisht e dobët.Kërkesa e jashtme performoi më mirë se dom...
  Lexo më shumë
 • Oferta dhe kërkesa e shufrave të çelikut të deformuar

  1, Prodhimi Çeliku i trashë është lënda e parë për derdhjen e pllakave të çelikut, tubave, shufrave, telave, derdhjeve dhe produkteve të tjera të çelikut, dhe prodhimi i tij mund të pasqyrojë prodhimin e pritshëm të çelikut.Prodhimi i çelikut bruto tregoi një rritje të ndjeshme në vitin 2018 (kryesisht për shkak të çlirimit të bruto...
  Lexo më shumë
 • Duke ecur në shufra çeliku të deformuara

  Duke ecur në shufra çeliku të deformuara

  1. Çfarë është armatura Emri i zakonshëm për shufrat e çelikut me shirita të mbështjellë të nxehtë është armaturë, por arsyeja pse quhet armaturë është kryesisht sepse ky emër është më i gjallë dhe i gjallë.Sipërfaqja e çelikut të filetuar zakonisht ka dy brinjë gjatësore dhe brinjë tërthore të shpërndara në mënyrë të barabartë përgjatë drejtimit të gjatësisë....
  Lexo më shumë
 • Shoqata e industrisë së hekurit dhe çelikut të Kinës parashikon që eksportet e çelikut të Kinës do të kalojnë 90 milionë tonë në 2023

  Shoqata e industrisë së hekurit dhe çelikut të Kinës parashikon që eksportet e çelikut të Kinës do të kalojnë 90 milionë tonë në 2023

  Shoqata e industrisë së hekurit dhe çelikut të Kinës ka bërë një parashikim të guximshëm, duke deklaruar se eksportet e çelikut të Kinës pritet të kalojnë 90 milionë tonë në vitin 2023. Ky parashikim ka tërhequr çuditërisht vëmendjen e shumë analistëve të industrisë, pasi përfaqëson një rritje të ndjeshme nga e para. ..
  Lexo më shumë
 • Cilat janë karakteristikat e performancës së çelikut të kanalit?

  Cilat janë karakteristikat e performancës së çelikut të kanalit?

  Çeliku i kanalit është një material ndërtimi i gjithanshëm dhe i përdorur gjerësisht në industri, i njohur për karakteristikat e tij mbresëlënëse të performancës.Me formën dhe dizajnin e tij unik, çeliku i kanaleve ofron shumë përfitime për aplikime të ndryshme.Një nga karakteristikat kryesore të performancës së çelikut të kanalit është ...
  Lexo më shumë
 • Çeliku i aliazhit ka funksione të shkëlqyera mekanike dhe performancë të mirë të procesit

  Çeliku i aliazhit ka funksione të shkëlqyera mekanike dhe performancë të mirë të procesit

  Çeliku i aliazhuar, i njohur për vetitë e tij të shkëlqyera mekanike dhe performancën e mirë të procesit, po bën valë në industrinë e prodhimit dhe të ndërtimit.Me forcën, fortësinë dhe qëndrueshmërinë e tij të lartë, aliazh çeliku është bërë një zgjedhje e preferuar për një gamë të gjerë aplikimesh.Për shkak të përjashtimit të saj...
  Lexo më shumë
 • Llojet e tubave të çelikut

  Llojet e tubave të çelikut

  Tubat e çelikut janë komponentë thelbësorë në shumë projekte ndërtimi dhe infrastrukture.Ato përdoren për të transportuar lëngje dhe gazra, si dhe për mbështetje strukturore në ndërtesa dhe ura.Ekzistojnë disa lloje tubash çeliku, secili me vetitë dhe avantazhet e veta unike.Një nga mo...
  Lexo më shumë
 • Interpretoni me ju karakteristikat dhe zbatueshmërinë e çelikut në formë H

  Interpretoni me ju karakteristikat dhe zbatueshmërinë e çelikut në formë H

  Tregu global i rrezeve H do të dëshmojë rritje të konsiderueshme në vitet e ardhshme, i nxitur nga rritja e kërkesës në sektorët e ndërtimit dhe infrastrukturës.Trau H, i njohur gjithashtu si trau me seksion H ose trau me fllanxha të gjerë, është një produkt strukturor çeliku që përdoret gjerësisht në ndërtimin e ndërtesave, b...
  Lexo më shumë
12Tjetra >>> Faqe 1/2