ОБЕЗБЕДУВАМЕ ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ Производи

Карактеристики производи

 • Поцинкувана челична плоча

  Поцинкувана челична плоча

  Поврзани производи Производ MS лим и плоча од јаглероден челик Дебелина Топло валани 3 MM до 300 MM Ладно валани 0,8 MM до 3 MM Ширина Залиха 1250MM/ 1500MM /1800MM/2000MM/ 2200MM & Приспособена должина залиха во 6M Саѓи, благ челик Стандарди за понуда ASTM: A36/ A572-GR50 JIS: SS400/ SS540 EN: S235JR/ S355JR/ S355J2 Сертификат за тестирање на инспекциска мелница заедно со товарот и TP...

 • челичен канал

  челичен канал

  ЧЕЛИК У КАНАЛИ Изграден од челик од врвна класа, нашиот C канал нуди супериорна отпорност на корозија, удари и абење, обезбедувајќи долготрајни перформанси дури и во најсложените средини.Неговата робусна конструкција го прави идеален за поддршка на тешки товари и обезбедување на структурна стабилност во различни градежни проекти.Со својот уникатен профил во облик на C, нашиот челичен канал C нуди одлични способности за носење притоа минимизирајќи ја вкупната тежина на конструкцијата.Оваа...

 • Жица од нерѓосувачки челик

  Жица од нерѓосувачки челик

  Опис на производите Стандардна жица со завртки од не'рѓосувачки челик. Сертификат за тестирање на инспекциската мелница заедно со товарот и тестот TPI исто така прифатлив Профил на компанијата Шангај Шунјун Индус...

 • Јаглероден челичен жица прачка

  Јаглероден челичен жица прачка

  Опис на производите Производи жичана шипка од јаглероден челик Степен SAE1006-1080,WA1010,Q195,SWRH32-37,SWRH42A-77A,SWRH42B-82B Стандарден GB стандард, ASTM стандард Мерач на жица 1 – 50 mm Dia-0 толеранција на тркалање време 7 работни дена по добивањето на LC или депозит.Услови за плаќање L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union Certifications MTC, ISO 9001 MOQ 1 Ton Application Mechanical & manufacture,Steel str...

 • Јаглеродна челична жица

  Јаглеродна челична жица

  Опис на производите Производи жичана шипка од јаглероден челик Степен SAE1006-1080,WA1010,Q195,SWRH32-37,SWRH42A-77A,SWRH42B-82B Стандарден GB стандард, ASTM стандард Мерач на жица 1 – 50 mm Dia-0 толеранција на тркалање време 7 работни дена по добивањето на LC или депозит.Услови за плаќање L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union сертификати MTC, ISO 9001 MOQ 1 тон Апликација Механички и производство,Челична конструкција...

 • Челик I зрак

  Челик I зрак

  Опис на производите Производ I Греда Универзална греда за конструкција Дебелина Дебелина на мрежа од 4,5mm до 17MM ;прирабница од 7,6MM до 22MM (11,261KG/M до 141,189KG/M) Ширина на прирабница 68MM до 180MM Веб Висина 1001MM до 6Mth Сечење, дупчење со дупки, заварување, поцинкувано, боја на површината на саѓи, благ челик Понуда на стандарди ASTM A36, A572-GR50 JIS SS400 EN S235JR, S355JR, S355J2 Сертификат за тестирање на инспекциска мелница...

 • Јаглеродна челична плоча

  Јаглеродна челична плоча

  ЈАГЛЕДЕН ЧЕЛИК ПЛОЧА Нашата карбонска челична плоча е прецизно произведена за да ги исполни строгите стандарди за квалитет, обезбедувајќи сигурни перформанси и долготрајна издржливост.Без разлика дали ви треба цврста основа за тешки машини, цврст материјал за градежни проекти или сигурна компонента за индустриска опрема, нашата плоча од јаглероден челик е идеалното решение.Со својата супериорна отпорност на корозија, абразија и удар, нашата плоча од јаглероден челик е дизајнирана да ги издржи најтешките д...

 • Се продаваат висококвалитетни структурни поцинкувани челични челични в-канал c вили

  Висококвалитетно конструктивно поцинкувано в канал ул...

  ЧЕЛИК C КАНАЛ Изграден од челик од врвна класа, нашиот C канал нуди супериорна отпорност на корозија, удари и абење, обезбедувајќи долготрајни перформанси дури и во најсложените средини.Неговата робусна конструкција го прави идеален за поддршка на тешки товари и обезбедување на структурна стабилност во различни градежни проекти.Со својот уникатен профил во облик на C, нашиот челичен канал C нуди одлични способности за носење притоа минимизирајќи ја вкупната тежина на конструкцијата.Оваа...

 • Sae1006 Sae1008 Sae1010 Sae1012 Sae1017 Sae1018 топло валана челична жица

  Sae1006 Sae1008 Sae1010 Sae1012 Sae1017 Sae1018...

  Опис на производите Производи жичана шипка од јаглероден челик Степен SAE1006-1080,WA1010,Q195,SWRH32-37,SWRH42A-77A,SWRH42B-82B Стандарден GB стандард, ASTM стандард Мерач на жица 1 – 50 mm Dia-0 толеранција на тркалање време 7 работни дена по добивањето на LC или депозит.Услови за плаќање L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union Certifications MTC, ISO 9001 MOQ 1 Ton Application Mechanical & Production,Steel stru...

 • Фабрички A36 A53 Q235 Q345 Аголна Железа Топло валана Ms Angles L Профил Топло валана еднаква нееднаков аголна лента

  Фабрички A36 A53 Q235 Q345 Аголна Железа Топло валана...

  ЧЕЛИЧНА АГОЛНА ШИНА Изградена од челик од врвна класа, нашата аголна шипка е дизајнирана да издржи тешки товари и сурови еколошки услови.Неговата робусна конструкција гарантира дека може да се користи за структурна поддршка, врамување, зацврстување и разни други структурни апликации.Разновидноста на нашата челична аголна шипка ја прави суштинска компонента за градежниците, изведувачите и производителите кои сакаат да постигнат супериорни резултати.Со елегантен и униформа завршница, нашата челична аголна шипка не само што...

 • MS Аголна шипка Агол од јаглероден челик

  MS Аголна шипка Агол од јаглероден челик

  Список со големина на аголна шипка Еднаков агол Нееднаков агол Големина ММ Теротична тежина KG/M Големина ММ Теротична тежина KG/M 25×3 1.124 25x16x3 0.912 25×4 1.459 32x20x3 1.171 30×3 2x3 1.171 30×2 6 40x25x3 1.484 40×3 1.852 40x25x4 1,936 40×4 2,422 45x28x3 1,687 40×5 2,976 45x28x4 2,203 50×4 3,059 50x32x3 1,908 50x28x3 1,908 50 × 49 × 503.

 • Лист MS и плоча од јаглероден челик

  Лист MS и плоча од јаглероден челик

  MS ЛИМ И ЈАГЛЕДЕН ЧЕЛИЧЕН ПЛОЧК Нашите MS лист и јаглеродна челична плоча се произведени со користење на најквалитетни материјали, обезбедувајќи издржливост и доверливост во секоја апликација.Без разлика дали работите на градежен проект, машинерија за производство или изработувате компоненти, нашите производи се дизајнирани да ги задоволат вашите специфични барања.Листот MS и јаглеродна челична плоча се достапни во различни големини и дебелини, што ги прави погодни за широк опсег на апликации.Ф...

Верувајте ни, одберете не

За нас

 • ФАБРИКА ШУНЈУН
 • ФАБРИКА ШУНЈУН1
 • ФАБРИКА ШУНЈУН2

Краток опис:

Ние сме специјализирани за јаглеродна челична плоча, плоча од нерѓосувачки челик, челични конструктивни профили како челичен канал, челичен агол, зрак H, I зрак, челична квадратна цевка и челична тркалезна цевка и цврсти шипки.Достапни се и услуги за сечење, виткање, галванизација, фабрикување на бојадисување.Сите наши производи се квалификувани и резултатот од хемискиот и јачината може да го помине тестот SGS или BV.Нашиот опсег на снабдување може да биде во согласност со меѓународните стандарди за квалитет GB, ASTM, JIS, DIN, API.

Учествувајте во изложбените активности

НАЈНОВИ ВЕСТИ ЗА ШУНЈУН

 • Кои се осумте главни класи на челик?

  Осумте главни класи на челик вклучуваат: Топло валани калем: челична плоча направена со обработка на топло валање со висока температура, со 'рѓа на површината и слаби механички својства, но со пониска обработка и цена.Ладно валана калем: челична плоча обработена со процес на ладно валање, со мазна површина...

 • Истражување на предностите на заварување на тркалезни цевки од јаглероден челик

  Заварувањето кружни цевки од јаглероден челик нуди бројни предности што го прават популарен избор за многу индустрии.Без разлика дали се работи за градежништво, производство или инфраструктурни проекти, кружните цевки од јаглероден челик се разноврсна и издржлива опција која може да издржи различни еколошки ...

 • Видови и модели на челик, и кои се четирите главни категории на челик?

  1、 Кои се видовите на челик 1. 40Cr, 42CrMo, итн.: Се однесува на легиран конструктивен челик, кој има одлична цврстина на висока температура и отпорност на замор, и најчесто се користи за производство на важни компоненти на голема механичка опрема.Меѓународниот стандарден челичен модел ASTM A3 е ...

 • Што е ладно валање и топло валање во челик

  Во челичната индустрија често слушаме за концептите на топло валање и ладно валање, па кои се тие?Всушност, челичните заготовки произведени од фабриката за производство на челик се само полупроизводи и мора да се тркалаат во валавницата за да станат квалификувани челични производи.Топло валање и ладно...

 • Разгледувајќи ја 2023 година, пазарот на челик се движи напред среде флуктуации

  Гледајќи наназад во 2023 година, вкупните глобални макроекономски перформанси беа слаби, при што жестоко се судрија силните очекувања и слабата реалност на домашниот пазар.Капацитетот за производство на челик продолжи да се ослободува, а побарувачката низводно беше генерално слаба.Надворешната побарувачка оствари подобри резултати од домот...